Kay Bojesen Søpapegøje

Kay Bojesen Søpapegøjen er en charmerende træfigur, der blev designet i 1954. Den er lavet i massivt, malet bøgetræ i farverne sort, hvid og rød. Med sine åbne vinger tilføjer den et legesygt element til enhver indretning og er en ideel gave til særlige anledninger.

Kay Bojesen Søpapegøje koster lige nu 640 kr. En stigning på 0,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 637 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 637 kr (08. juni 2026) og 680 kr (13. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 640 kr hos Kids-world.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Kay Bojesen Træfigur Søpapegøje 20 cm
640 kr
+ fri fragt
Total: 640 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Rikki Tikki Shop favicon
Rikki Tikki Shop
Kay Bojesen Søpapegøje
672 kr
+ fri fragt
Total: 672 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Jacobsen Plus favicon
Jacobsen Plus
Søpapegøje af Kay Bojesen Jacobsen Plus
680 kr
+ 50 kr fragt
Total: 730 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
SELTA favicon
SELTA
SØPAPEGØJE KAY BOJESEN 39420 H19,5CM
849 kr
+ 39 kr fragt
Total: 888 kr
På lager
Leveringstid: 2-14 dage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Kay Bojesen Søpapegøje : Erling Christensen Møbler
850 kr
+ fri fragt
Total: 850 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 4.8%

Specifikationer

Mærke: Kay Bojesen
Kategori: Illustrationer