Kay Bojesen Sangfugl Ravn

Kay Bojesens sangfugl Ravn er en delikat og stilfuld tilføjelse til sangfugle-familien. Fremstillet i sort malet bøgetræ, skaber den en elegant kontrast blandt de farverige søstre. Designet stammer fra 1950'erne, hvilket gør den til en tidløs klassiker. Perfekt som gaveidé eller til din egen samling.

Kay Bojesen Sangfugl Ravn koster lige nu 620 kr. En stigning på 27,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 487 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 487 kr (08. juni 2026) og 649 kr (13. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 620 kr hos Kids-world.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Kay Bojesen Træfigur Sangfugl 15 cm
620 kr
+ fri fragt
Total: 620 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
SELTA favicon
SELTA
SANGFUGL RAVN KAY BOJESEN 39481 H15,1CM L15,8CM
649 kr
+ 39 kr fragt
Total: 688 kr
På lager
Leveringstid: 2-14 dage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Kay Bojesen sangfugl Ravn : Erling Christensen Møbler
650 kr
+ fri fragt
Total: 650 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu
Jacobsen Plus favicon
Jacobsen Plus
Sangfugl Ravn af Kay Bojesen
650 kr
+ 50 kr fragt
Total: 700 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 19.4%

Specifikationer

Mærke: Kay Bojesen
Kategori: Illustrationer