Kay Bojesen Sangfugl Kay

4.9 (921 anmeldelser)

Kay Bojesen Sangfugl Kay er en charmerende træfigur, omhyggeligt skabt i massivt bøgetræ og malet i en smuk blå farve. Designet af Kay Bojesen i 1950'erne, tilføjer denne sangfugl et strejf af dansk designhistorie til ethvert hjem. Perfekt som dekoration eller gave til designelskere.

Kay Bojesen Sangfugl Kay koster lige nu 520 kr. En stigning på 6,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 487 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 487 kr (08. juni 2026) og 520 kr (13. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 520 kr hos Jacobsen Plus.

Sammenlign priser

Bedste pris
Jacobsen Plus favicon
Jacobsen Plus
Sangfugl Kay af Kay Bojesen Jacobsen Plus
520 kr
+ 50 kr fragt
Total: 570 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Rikki Tikki Shop favicon
Rikki Tikki Shop
Kay Bojesen Sangfugl Kay
523 kr
+ fri fragt
Total: 523 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Kay Bojesen Træfigur Sangfugl 15 cm
620 kr
+ fri fragt
Total: 620 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
SELTA favicon
SELTA
SANGFUGL KAY 39403 KAY BOJESEN
649 kr
+ 39 kr fragt
Total: 688 kr
På lager
Leveringstid: 2-14 dage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Kay Bojesen Sangfugl Kay : Erling Christensen Møbler
650 kr
+ fri fragt
Total: 650 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Kay Bojesen
Kategori: Illustrationer
dyretema: Bird
materiale: Træ
type: Statuette