Kay Bojesen Elefant stor Eg

Kay Bojesens Elefant i stor størrelse og elegant egetræ er en tidløs træfigur, der bringer liv og tradition ind i dit hjem. Kendt for sin venlige udstråling og fine detaljer, er denne elefant en hyldest til klassisk dansk design og et ideelt samleobjekt for designelskere.

Kay Bojesen Elefant stor Eg koster lige nu 9.500 kr. En stigning på 26,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 7.500 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 7.500 kr (08. juni 2026) og 10.000 kr (06. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 9.500 kr hos Kids-world.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Kay Bojesen Træfigur Elefant Stor
9.500 kr
+ fri fragt
Total: 9.500 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Kay Bojesen Elefant stor Eg : Erling Christensen Møbler
10.000 kr
+ fri fragt
Total: 10.000 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu
Rikki Tikki Shop favicon
Rikki Tikki Shop
Kay Bojesen Elefant stor H:22 cm, eg
10.000 kr
+ fri fragt
Total: 10.000 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 5.0%

Specifikationer

Mærke: Kay Bojesen
Kategori: Illustrationer