Kay Bojesen Abe Røget Eg

4.8 (3 anmeldelser)

Oplev Kay Bojesens ikoniske lille abe, skabt i 1951, nu i en elegant kombination af røget eg og ubehandlet egetræ. Perfekt som en personlig gave til særlige lejligheder, denne træfigur tilføjer charme og historie til ethvert hjem.

Kay Bojesen Abe Røget Eg koster lige nu 786 kr. En stigning på 4,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 750 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 750 kr (08. juni 2026) og 786 kr (18. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 786 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Kay Bojesen Abe Lille Røget Eg/Eg
786 kr
+ 39 kr fragt
Total: 825 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Jacobsen Plus favicon
Jacobsen Plus
Abe i røget eg af Kay Bojesen Jacobsen Plus
800 kr
+ 50 kr fragt
Total: 850 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Rikki Tikki Shop favicon
Rikki Tikki Shop
Kay Bojesen Abe, ubeh. eg/røget eg, lille
853 kr
+ fri fragt
Total: 853 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Kay Bojesen Træfigur Abe 20 cm Lille
900 kr
+ fri fragt
Total: 900 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Kay Bojesen Abe Lille
930 kr
+ 40 kr fragt
Total: 970 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
SELTA favicon
SELTA
LILLE ABE RØGET EG/EG 39257 KAJ BOJESEN
999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.038 kr
På lager
Leveringstid: 2-14 dage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Kay Bojesen abe lille
1.000 kr
+ fri fragt
Total: 1.000 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Kay Bojesen
Kategori: Illustrationer
dyretema: Animal
materiale: Træ
type: Statuette