Intel Core Ultra 7 270K Plus

Intel Core Ultra 7 270K Plus er en kraftfuld CPU med 24 kerner, heraf 8 performance-kerner og 16 effektive kerner, hvilket giver effektiv multitasking og høj ydeevne til både workstation og desktop. Processoren understøtter op til 256 GB dual-channel DDR5 RAM og har indbygget Intel Graphics. Med understøttelse af AI-softwareframeworks via Intel AI Boost og PCI Express 4.0/5.0 er den velegnet til krævende opgaver og moderne pc-byg.

Intel Core Ultra 7 270K Plus koster lige nu 2.469 kr. En stigning på 11,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.222 kr. Vores prishistorik bygger på 74 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.222 kr (27. maj 2026) og 2.469 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.469 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Intel Core Ultra 7 270K Plus 24 kerner FCLGA1851
2.469 kr
Total: 2.469 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Intel Core Ultra 7 270K Plus 3.7GHz processor
2.480 kr
Total: 2.480 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU 24 kerner 3.9 GHz
2.490 kr
+ fri fragt
Total: 2.490 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Intel Core Ultra 7 270k Plus Lga 1851 Processor
2.624 kr
Total: 2.624 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Intel Core Ultra 7 270K Plus 24 kerner FCLGA1851
3.049 kr
+ fri fragt
Total: 3.049 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Computer processorer