Intel Core Ultra 5 250KF Plus

Bedste pris
Stabil pris
1.593kr
1.959 krSPAR 19%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

Intel Core Ultra 5 250KF Plus er en desktop-processor med 18 kerner og 18 tråde, designet til LGA1851 soklen. Den understøtter dual channel DDR5 RAM og har en ulåst multiplikator for fleksibel overclocking. Med Intel AI Boost og understøttelse af flere AI-softwareframeworks er den velegnet til både gaming og krævende applikationer, hvor høj ydeevne og multitasking er i fokus.

Intel Core Ultra 5 250KF Plus koster lige nu 1.593 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 0,4 % lavere end den højeste registrerede pris på 1.599 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.593 kr (16. juli 2026) og 1.599 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.593 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Intel Core Ultra 5 250KF Plus Arrow Lake CPU 5.3GHz 18-kerne LGA1851
1.593 kr
Total: 1.593 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Intel Core Ultra 5 250KF Plus Arrow Lake-S Refresh CPU 18 kerner 3.5 GHz
1.599 kr
+ fri fragt
Total: 1.599 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Intel Core Ultra 5 250KF Plus 4.2GHz processor
1.649 kr
Total: 1.649 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Intel Core Ultra 5 250kf Plus Lga 1851 Processor
1.811 kr
Total: 1.811 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Intel Core Ultra 5 250KF Plus Arrow Lake CPU 5.3GHz 18-kerne LGA1851
1.959 kr
+ fri fragt
Total: 1.959 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Intel