Intel Core i5-12600K

4.9 (1 anmeldelse)

Intel Core i5-12600K er en kraftfuld processor med 10 kerner og 16 tråde, perfekt til både gaming og multitasking. Med en basefrekvens på 3.7 GHz og mulighed for overclocking op til 4.9 GHz, får du en ydeevne der kan håndtere krævende opgaver. Understøtter både DDR4 og DDR5 RAM.

Intel Core i5-12600K koster lige nu 1.569 kr. En stigning på 12,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.401 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.401 kr (18. juli 2026) og 1.569 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.569 kr hos Ultrashop.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Ultrashop favicon
Ultrashop
CPU INTEL Core i5-12600K, 3.70GHz, 20MB L3 LGA1700, BOX
1.569 kr
+ fri fragt
Total: 1.569 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Intel Core i5-12600K Alder Lake CPU 10 kerner 3.7 GHz
1.659 kr
+ fri fragt
Total: 1.659 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Intel Core i5-12600K 10 kerner LGA 1700 TRAY u/køler
1.662 kr
Total: 1.662 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Intel Core i5-12600K-processor
2.301 kr
Total: 2.301 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Intel Core I5 12600k Lga 1700 Processor
2.561 kr
Total: 2.561 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Intel Core I5 12600k Lga 1700 Processor
2.649 kr
Total: 2.649 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Computer processorer
antal kerner: 10-core
cache-hukommelse: 10 MB, 16 MB, 20 MB
clock-hastighed: 3,7 GHz
funktioner: Understøtter overclocking