HPE Dual Port 1.2TB 2.5" SAS HDD

HPE Dual Port 1.2TB 2.5" SAS HDD leverer stabil ydeevne til krævende servere og arbejdsstationer. Med en rotationshastighed på 10.000 rpm sikrer den effektiv datahåndtering, ideel til forretningskritiske applikationer.

HPE Dual Port 1.2TB 2.5" SAS HDD koster lige nu 3.073 kr. En stigning på 20,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.548 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.548 kr (16. april 2026) og 3.244 kr (22. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.073 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
HP Dual Port 1.2TB Harddisk
3.073 kr
+ fri fragt
Total: 3.073 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Hpe Dual Port 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd
3.244 kr
Total: 3.244 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Hpe Dual Port 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd
3.244 kr
Total: 3.244 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Hewlett Packard Enterprise Hot plug HDD 1,2TB 2,5 INCH
3.629 kr
+ fri fragt
Total: 3.629 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 9.0%

Specifikationer

Mærke: HPE
Kategori: Harddiske