HP 772 Magenta Blækpatron Original

HP 772 Magenta blækpatron er en original blækpatron med pigmentmagenta, der leverer ensartet og lysbestandig farve til fotos. Med en kapacitet på 300 ml understøtter den længere udskriftsopgaver med færre afbrydelser. Den er nem at installere, driftssikker og passer til kompatible HP DesignJet printere. Pigmentformlen modstår udtværing og er ideel til korrekturtryk og displays.

HP 772 Magenta Blækpatron Original koster lige nu 1.643 kr. En stigning på 24,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.325 kr. Vores prishistorik bygger på 71 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.325 kr (09. maj 2026) og 1.643 kr (12. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.643 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
HP 772 / CN629A Magenta Ink Blækpatron Magenta
1.643 kr
+ fri fragt
Total: 1.643 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
InkClub DK favicon
InkClub DK
HP HP 772 Blækpatron Magenta CN629A Modsvarer: N/A
1.859 kr
Total: 1.859 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Hp Blæk Magenta No.772 - Designjet Z5200ps
1.869 kr
Total: 1.869 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Tonerland.dk favicon
Tonerland.dk
HP 772 Magenta Blækpatron Original
2.048 kr
+ 49 kr fragt
Total: 2.097 kr
På lager
Leveringstid: 2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: HP