HP 216A Magenta

HP 216A Magenta er en original tonerpatron designet til HP Color LaserJet Pro M155a, MFP M182n, MFP M182nw og MFP M183fw. Patronen leverer magenta farve og er udviklet med JetIntelligence-teknologi, som sikrer ensartet kvalitet ved høje hastigheder. Den er ideel til udskrivning af forretningsdokumenter med professionelle farver.

HP 216A Magenta koster lige nu 440 kr. En stigning på 1,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 434 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 434 kr (12. maj 2026) og 440 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 440 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
HP 216A / W2413A Magenta Toner
440 kr
+ 39 kr fragt
Total: 479 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
HP 216A Magenta 850 sider Toner W2413A
480 kr
Total: 480 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Tonerland.dk favicon
Tonerland.dk
HP W2413A / 216A Magenta toner Original
502 kr
+ 49 kr fragt
Total: 551 kr
På lager
Leveringstid: 2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
HP Toner W2413A 216A Magenta
545 kr
Total: 545 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
InkClub DK favicon
InkClub DK
HP HP 216A Tonerkassette Magenta W2413A Modsvarer: N/A
595 kr
Total: 595 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Hp Toner Magenta 216a 850 Pages
619 kr
Total: 619 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Hertels Boresko favicon
Hertels Boresko
HP 216a Toner Magenta, 850 Sider
662 kr
+ 86 kr fragt
Total: 748 kr
På lager
Leveringstid: 1-7 dage arbejdsdage
Køb nu
RedOffice Konpap favicon
RedOffice Konpap
HP toner 216A magenta
664 kr
+ 59 kr fragt
Total: 723 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 5 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
HP 216A Magenta LaserJet Toner
829 kr
+ fri fragt
Total: 829 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: HP
Kategori: Tonere og inkjetpatroner