HKSDK S90

4.8 (9 anmeldelser)

HKSDK S90 er en let og fleksibel sikkerhedstræsko uden hælkappe, designet til arbejdsmiljøer hvor beskyttelse og komfort er vigtige. Træskoen har stål tåkappe og en skridsikker ydersål. Den specialudviklede ENERGY-sål former sig efter foden og absorberer op til 50% af den negative energi, der kan opstå ved gang på hårdt underlag. Velegnet til industrier som byggeri og produktion, hvor sikkerhedsforanstaltninger er nødvendige.

HKSDK S90 koster lige nu 699 kr. En stigning på 8,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 643 kr. Vores prishistorik bygger på 76 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 643 kr (27. maj 2026) og 840 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 699 kr hos Modekompagniet.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Modekompagniet favicon
Modekompagniet
S90 sikkerhedstræsko uden hælkappe SB
699 kr
+ fri fragt
Total: 699 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
HKSDK sikkerhedstrsko u/kap S90, str. 45
933 kr
+ 39 kr fragt
Total: 972 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
HKSDK S90 Let træsko med stål tåkappe, energy sål, uden hælkappe og sømværn. Str. 45
1.011 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.090 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
HKSDK S90 sikkerhedstræsko u/kappe SB-E - 45
1.051 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.100 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
HKSDK S90 Træsko (45)
1.051 kr
+ 55 kr fragt
Total: 1.106 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: HKSDK