Hager CFA463K

Hager CFA463K er et 4-polet PFI-fejlstrømsafbryder af type A, velegnet til anlægsbeskyttelse i kontor, hjem eller lettere industri. Afbryderen har en indikator, der skifter til gul ved udløsning af fejlstrøm, og lederne fastgøres med skrue. Klasse A fejlstrømsafbrydere bruges i installationer med AC fejlstrømme og pulserende DC fejlstrømme fra elektroniske enheder.

Hager CFA463K koster lige nu 1.361 kr. En stigning på 1,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.348 kr. Vores prishistorik bygger på 77 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.348 kr (16. juni 2026) og 1.402 kr (09. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.361 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Hager PFI afbryder 4P 63A/300mA
1.361 kr
+ fri fragt
Total: 1.361 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Hager CFA463K PFI relæ, klasse A, 4P, 300 mA, 63A
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
Hager PFI relæ kl. A, 4P, 300 mA med 63A
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Hager CFA463K PFI relæ klasse A 4P 300 mA 63A
1.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.638 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Hager CFA463K PFI relæ kl. A, 300mA, 4P, 63A
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Hager
Kategori: Specielle elektriske kontakter