Hager automatsikring C 63A 3P+N

Hager automatsikringen er designet til at beskytte din boligtavle med 3 poler plus nul. Den understøtter en strømstyrke på op til 63A og har en nominelspænding på 230V samt et kortslutningsniveau på 6kA.

Hager automatsikring C 63A 3P+N koster lige nu 642 kr. En stigning på 0,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 637 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 637 kr (30. marts 2026) og 642 kr (30. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 642 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Hager Automatsikring 3P+N 63A C kar
642 kr
+ 39 kr fragt
Total: 681 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
3 stk Hager automatsikring C 3P+N, 63A
2.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.538 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
3 stk Hager Automatsikring C 3P+0, 63A
2.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.538 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
3 stk Hager Automatsikring 3P+N 63A, hvid
2.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.538 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
3 stk Hager 63A automatsikring 3P+N i hvid
2.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.538 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Hager
Kategori: Specielle elektriske kontakter