Hager Automatsikring 3P+N 50A

Hager Automatsikring 3P+N 50A er en automatsikring med 3 poler og nul, egnet til boligtavler. Den har C-karakteristik, et kortslutningsniveau på 6kA og en nominel spænding på 230V. Sikringen leveres i hvid og passer til installationer, hvor der kræves pålidelig beskyttelse af el-kredsløb, herunder lys- og varmekredse samt motorer.

Hager Automatsikring 3P+N 50A koster lige nu 933 kr. En stigning på 15,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 806 kr. Vores prishistorik bygger på 64 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 806 kr (18. juni 2026) og 933 kr (11. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 933 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Hager Automatsikring 3P+N 50A C kar
933 kr
+ 39 kr fragt
Total: 972 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
3 stk Hager Automatsikring 3P+N 50A, hvid
2.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.338 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
3 stk Hager automatsikring C 3P+N, 50A
2.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.438 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
3 stk Hager Automatsikring C 3P+0, 50A
2.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.438 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
3 stk Hager 50A automatsikring 3P+N i hvid
2.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.438 kr
På lager
Leveringstid: 17 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Hager
Kategori: Specielle elektriske kontakter