Hager Automatsikring 3P+N 32A C

Hager Automatsikring 3P+N 32A C er en automatsikring med 3 poler og nul, velegnet til boligtavler samt installationer i bolig-, kontor- og lettere industriområder. Sikringen har C-karakteristik, nominelt 32A, og et kortslutningsniveau på 6kA ved 230V. Den leveres i hvid og sikrer effektiv beskyttelse af elektriske installationer.

Hager Automatsikring 3P+N 32A C koster lige nu 469 kr. En stigning på 10,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 425 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 425 kr (05. juni 2026) og 612 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 469 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Hager Automatsikring 3P+N 32A C kar
469 kr
+ 39 kr fragt
Total: 508 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Automatsikring 32A 3P+N C
612 kr
+ 49 kr fragt
Total: 661 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Hager MCN automatsikring, C, 32A, 3P+N, 6kA, 4 modul
730 kr
+ 39 kr fragt
Total: 769 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
3 stk Hager 32A automatsikring 3P+N i hvid
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
3 stk Hager automatsikring C 3P+N, 32A
1.821 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.860 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
3 stk Hager Automatsikring C 3P+0, 32A
1.881 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.920 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
3 stk Hager Automatsikring 3P+N 32A, hvid
1.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.938 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Hager
Kategori: Specielle elektriske kontakter