Grundfos Unilift CC7-A1

Grundfos Unilift CC7-A1 drænpumpe er en effektiv løsning til vandhåndtering i kældre og lavtliggende områder. Med sin 15 meter lange slange og filterboks kan pumpen hurtigt fjerne overskydende vand, hvilket reducerer risikoen for vandskader. Det kompakte design gør den nem at opbevare og enkel at installere.

Grundfos Unilift CC7-A1 koster lige nu 4.159 kr. En stigning på 5,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.931 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.931 kr (03. juli 2026) og 4.539 kr (09. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 4.159 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Grundfos Unilift CC7 A1 drænpumpe med filterboks inkl. 15 meter slange
4.159 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.198 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Grundfos dykpumpe multibox B-CC7
4.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Grundfos multibox med unilift cc7-a1 og 2 afgangsslage, 15 m
4.795 kr
+ fri fragt
Total: 4.795 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Grundfos Multibox kælderpumpe CC7-A1, incl 15 meter slange
4.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Dykpumpe Multibox Unilift Cc7-A1
5.501 kr
+ 39 kr fragt
Total: 5.540 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Grundfos Multibox B-CC komplet drænpumpe løsning
6.122 kr
+ 29 kr fragt
Total: 6.151 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Grundfos Multibox B-CC komplet drænpumpe løsning
6.390 kr
+ 79 kr fragt
Total: 6.469 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 5.8%

Specifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Sump-, kloak- og spildevandspumper