Grundfos Unilift CC5-A1

Grundfos Unilift CC5-A1 er en effektiv dykpumpe designet til private hjem. Den er ideel til pumpning af regnvand og lettere snavset gråt spildevand, og kommer med en pålidelig svømmeafbryder. Med dens lave sugeevne kan den håndtere vanddybder ned til 3 mm, hvilket gør den perfekt til kældre og badeværelser.

Grundfos Unilift CC5-A1 koster lige nu 1.705 kr. En stigning på 4,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.639 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.639 kr (03. juli 2026) og 1.738 kr (24. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.705 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Grundfos Unilift CC5 A1 drænpumpe med svømmeafbryder
1.705 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.744 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Grundfos Unilift CC5-A1 drænpumpe
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Grundfos Unilift CC5 A1 Dyk-/drnpumpe m/niveauafbryder, komposit
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Grundfos dykpumpe unilift cc5-a1 250w med niveauafbryder
1.811 kr
+ fri fragt
Total: 1.811 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Grundfos kælderpumpe CC5-A1 m/svømmeafbryder 5 meter kabel
2.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Grundfos UNILIFT CC 5-A1 dykpumpe
2.509 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.588 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 4.0%

Specifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Sump-, kloak- og spildevandspumper