Grundfos Unilift AP12.40.06.A1

Grundfos Unilift AP12.40.06.A1 er en robust afløbspumpe designet til effektiv fjernelse af grundvand, regnvand og let snavset spildevand. Med en fritstrømsløber og 12 mm fri passage sikrer den pålidelig drift. Integreret niveauafbryder og rustfri konstruktion gør den ideel til både private og professionelle installationer.

Grundfos Unilift AP12.40.06.A1 koster lige nu 6.219 kr. En stigning på 2,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 6.099 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 6.099 kr (30. maj 2026) og 6.499 kr (08. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 6.219 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Grundfos Unilift AP12.40.06.A1 drænpumpe
6.219 kr
+ 39 kr fragt
Total: 6.258 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Grundfos Afløbspumpe Ap 12.40.06.A1 1 X 230 V
6.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 6.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Grundfos Unilift AP12.40.06.A1 Dyk-/drnpumpe m/niveauafbryder, rustfri
6.899 kr
+ 99 kr fragt
Total: 6.998 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Dykpumpe Unilift Ap12.40.06.A1 1X230V
7.535 kr
+ 39 kr fragt
Total: 7.574 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Grundfos afløbspumpe Unilift AP12.40.06.A1 10 meter kabel
7.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 7.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Grundfos UNILIFT afløbspumpe AP12.40 .06.A1 1x230V. m-niveauafbryder.
10.148 kr
+ 79 kr fragt
Total: 10.227 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Sump-, kloak- og spildevandspumper