Grundfos JP 5-48

4.5 (58 anmeldelser)

Grundfos JP 5-48 er en kompakt selvansugende trykforøgerpumpe, perfekt til forskellige VVS installationer. Med en indbygget ejektor sikrer den effektiv ydeevne og pålidelig vandforsyning, ideel til både private og små erhvervsløsninger.

Grundfos JP 5-48 koster lige nu 3.399 kr. En stigning på 11,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.043 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.043 kr (03. maj 2026) og 3.399 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.399 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Grundfos JP 5-48 trykforøgerpumpe
3.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Grundfos JP 5-48 Jet pumpe
3.540 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.579 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Grundfos JP 5-48 trykforøgerpumpe
3.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Grundfos jetpumpe jp 5-48 230v 50hz
3.866 kr
+ fri fragt
Total: 3.866 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Grundfos JP 5-48 trykforøgerpumpe
4.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Grundfos JP 5-48 Horisontal selvansugende jetpumpe 1x230V 50Hz 1,5m SCHUKO HU
4.464 kr
+ 79 kr fragt
Total: 4.543 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Vandings-, sprinkler- og forstærkerpumper