Grundfos GT-H-60

Grundfos GT-H-60 er en hydrofor med en kapacitet på 60 liter, designet til at sikre stabilt vandtryk i vandforsyningsanlæg. Trykbeholderen har et vandkammer foret med slidstærkt materiale og er fremstillet i kulstofstål og polypropylen. Den er velegnet til at fordele vandet effektivt til aftapningsstederne og har en rørtilslutning på G 1 samt et maksimalt driftstryk på 10 bar.

Grundfos GT-H-60 koster lige nu 2.899 kr. En stigning på 10,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.634 kr. Vores prishistorik bygger på 71 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.634 kr (03. juli 2026) og 2.899 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.899 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Grundfos GT-T hydrofor, 60 liter
2.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Grundfos GT-H-60 hydrofor, 60 liter
3.199 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.238 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Hydrofor, 60 liter, PN10 G1 V Grundfos
3.267 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.306 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Grundfos GT-H membrantank 60ltr. PN10 G 1
3.453 kr
+ 79 kr fragt
Total: 3.532 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Hjem og have