Grundfos GT-D-130

Grundfos GT-D-130 er en hydrofor med en kapacitet på 130 liter, designet til at sikre stabilt vandtryk i vandforsyningsanlæg. Den er udstyret med dobbeltmembran og er fremstillet i kulstofstål. Hydroforen har en maksimal driftstryk på 10 bar og tilslutning G 1''. Med en diameter på 406 mm, højde på 1081 mm og en bruttovægt på 23 kg passer den til mange installationer, hvor konstant vandtryk er nødvendigt.

Grundfos GT-D-130 koster lige nu 5.099 kr. En stigning på 21,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 4.211 kr. Vores prishistorik bygger på 71 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.211 kr (03. juli 2026) og 5.099 kr (18. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 5.099 kr hos BilligVVS DK.

Sammenlign priser

Bedste pris
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Grundfos GT-D-130 hydrofor, 130 liter
5.099 kr
+ 499 kr fragt
Total: 5.598 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Grundfos GT-T hydrofor, 130 liter
5.299 kr
+ 499 kr fragt
Total: 5.798 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Grundfos membrantank/Hydrofor 130 liter PN10 G1 V
5.942 kr
+ 99 kr fragt
Total: 6.041 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Grundfos GT-D membrantank 130ltr. PN10, G 1
6.516 kr
+ 79 kr fragt
Total: 6.595 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Hjem og have