Grundfos Alpha2 25-40N

Grundfos Alpha2 25-40N cirkulationspumpe er designet til effektiv cirkulation af vand i både varmeanlæg og brugsvandsanlæg. Den har en kompakt størrelse, hvilket gør installationen nem, selv i trange rum. Pumpen sikrer energibesparelser med sin intelligente natsænkning.

Grundfos Alpha2 25-40N koster lige nu 4.599 kr. En stigning på 3,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 4.432 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.432 kr (18. juni 2026) og 4.682 kr (12. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 4.599 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Grundfos Alpha2 25-40 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
4.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Grundfos Alpha2 25-40 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
4.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Grundfos Alpha2 25-40 N 180, 1x230V, 1 1/2" tilslutning, rustfrit stl
4.832 kr
+ 99 kr fragt
Total: 4.931 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Grundfos pumpe alpha2 25-40 n 180 mm
5.032 kr
+ fri fragt
Total: 5.032 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Grundfos Alpha2 25-40 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
6.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 6.338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Alpha2 25-40 N 180 1X230V 50Hz 6H
6.575 kr
+ 39 kr fragt
Total: 6.614 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Grundfos ALPHA2 cirkulationspumpe 25-40 N 180 mm. 1x230V 50Hz 6H
7.045 kr
+ 79 kr fragt
Total: 7.124 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 3.8%

Specifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Pumper til husholdningsapparater