Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC ICE SFF 16G

4.7 (126 anmeldelser)

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC ICE SFF 16G er et grafikkort med NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti GPU og 16 GB GDDR7 hukommelse. Kortet understøtter PCI Express 5.0 og har 3 x DisplayPort samt HDMI. Det er velegnet til både gaming og kreative opgaver, hvor høj ydeevne og moderne tilslutningsmuligheder er vigtige.

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC ICE SFF 16G koster lige nu 7.759 kr. En stigning på 5,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 7.390 kr. Vores prishistorik bygger på 77 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 7.390 kr (27. maj 2026) og 7.759 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 7.759 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
7.759 kr
Total: 7.759 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC ICE 16GB GDDR7 RAM Grafikkort
8.090 kr
+ fri fragt
Total: 8.090 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC ICE SFF 16 GB grafikkort
8.351 kr
Total: 8.351 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
9.579 kr
+ fri fragt
Total: 9.579 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Gigabyte Technology
Kategori: Videokort og -adaptere