Gigabyte AORUS GeForce RTX 5080 MASTER 16G

Bedste pris
Stabil pris
11.132kr
14.629 krSPAR 24%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

Gigabyte AORUS GeForce RTX 5080 MASTER 16G er et grafikkort med 16 GB GDDR7 hukommelse og PCI Express 5.0. Det understøtter op til fire skærme med 8K-output via 3 x DisplayPort og HDMI. Med overclocked ydelse, 10.752 CUDA-kerner og boost clock på 2.805 MHz leverer det høj ydeevne til krævende grafiske opgaver og gaming.

Gigabyte AORUS GeForce RTX 5080 MASTER 16G koster lige nu 11.132 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 11.132 kr (09. maj 2026) og 11.132 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 11.132 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AORUS GeForce RTX 5080 MASTER 16G NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB
11.132 kr
Total: 11.132 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
GIGABYTE GeForce RTX 5080 AORUS Master 16GB GDDR7 RAM Grafikkort
11.690 kr
+ fri fragt
Total: 11.690 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Gigabyte Aorus Master Geforce Rtx 5080 16gb
12.874 kr
Total: 12.874 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AORUS NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
14.629 kr
+ fri fragt
Total: 14.629 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Gigabyte Technology
Kategori: Videokort og -adaptere