Elpress T50 crimptang

Elpress T50 crimptang er ideel til præcis kontaktpresning af isolerede forbindelser fra 0,5-6 mm² og knoppresning af uisolerede forbindelser fra 1,5-6 mm². Den er fremstillet af stål af høj kvalitet og har ergonomiske halvbløde håndtag for øget komfort. Tydeligt mærkede pressepositioner sikrer nem anvendelse, mens dens alsidighed gør den til et uundværligt værktøj i enhver værktøjskasse.

Elpress T50 crimptang koster lige nu 226 kr. En stigning på 2,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 221 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 221 kr (16. april 2026) og 226 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 226 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Elpress T50, hobbypressetang
226 kr
+ 39 kr fragt
Total: 265 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Elpress Pressetang T50, 0,5-6 mm, isolerede og uisolerede forbindelser
245 kr
+ 39 kr fragt
Total: 284 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
Elpress T50 crimptang til 0,5-6mm²
249 kr
+ 39 kr fragt
Total: 288 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Elpress T50 crimptang til 0,5-6mm²
269 kr
+ 39 kr fragt
Total: 308 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Elpress T50 crimptang til 0,5-6mm²
269 kr
+ 39 kr fragt
Total: 308 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Elpress Kabelskotang T50
272 kr
+ 78 kr fragt
Total: 350 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Elpress T50 crimptang, 0,5-6mm²
289 kr
+ 39 kr fragt
Total: 328 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Elpress T50 crimptang, 0,5-6mm²
289 kr
+ 39 kr fragt
Total: 328 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Tang T50 Isol/Usiol. Forb. 0,5-6Mm²
303 kr
+ 64 kr fragt
Total: 367 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Prestang T50 0,5-6 mm²
365 kr
+ 49 kr fragt
Total: 414 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Elpress Kabelskotang T50
470 kr
+ 79 kr fragt
Total: 549 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Elpress
Kategori: Hjem og have