Elma X One

4.5 (2 anmeldelser)

Elma X One er en avanceret multitester med sand RMS, der kombinerer en spændingstester med en slank og åben strømtang. Ideel til professionelt L-AUS arbejde, giver dette instrument præcise målinger af både strøm og spænding direkte på det brugervenlige display. Perfekt til elektrikere og teknikere, der har brug for pålidelige og nøjagtige resultater.

Elma X One koster lige nu 1.599 kr. En stigning på 7,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.493 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.493 kr (18. juni 2026) og 1.758 kr (03. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.599 kr hos LavprisEl.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisEl favicon
LavprisEl
Elma X One spændingstester og multitester med strømtang
1.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Elma Instruments Elma x one
1.698 kr
+ fri fragt
Total: 1.698 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Elma X One multitester og spændingstester med strømtang
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Elma X One multi spændingstester m/strømtang
1.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Elma X One
1.921 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.960 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
ELMA X ONE SPÆNDINGSTESTER
1.931 kr
+ 55 kr fragt
Total: 1.986 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Elma X One Sand RMS elektrisk multitester/spændingstester
2.032 kr
+ 49 kr fragt
Total: 2.081 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Elma X One multitester, spændingstester, strømtang
2.505 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.544 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Elma X One multitester Sand RMS elektrisk multitester/spændingstester
3.449 kr
+ 79 kr fragt
Total: 3.528 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 7.1%

Specifikationer

Mærke: Elma
Kategori: Elektriske testværktøjer