Duco fast karm m/dæksel med lås til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton gråjern

Duco fast karm med dæksel og lås er fremstillet i gråjern og passer til opføringsrør på 315 mm. Den har en maksimal belastning på 12,5 ton og anvendes typisk sammen med opføringsrør og betonkegle. Dækslet er firkantet og fastmonteret, hvilket sikrer stabilitet og sikkerhed i installationen. Ideel til brug i afløbs- og kloakinstallationer.

Duco fast karm m/dæksel med lås til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton gråjern koster lige nu 1.333 kr. En stigning på 7,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.238 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.238 kr (30. maj 2026) og 1.372 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.333 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Duco fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm Maks. belastning 12,5 ton
1.333 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.832 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Duco Karm og Dksel med Ls, 315 x 195 mm, Firkantet, Fast, 12,5 t, GG
1.372 kr
+ 99 kr fragt
Total: 1.471 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Duco fast karm m/dæksel med lås til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton gråjern
1.469 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.968 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Duco fast karm med dæksel med lås til 315 mm opføringsrør
1.499 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.998 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Duco karm m. dæksel til opføringsrør Ø315mm, 12,5ton Gråjern
1.499 kr
+ 599 kr fragt
Total: 2.098 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVS.dk favicon
VVS.dk
Duco 315 x 195 mm karm/dæksel m/lås, firkantet, fast, 12,5 t, GG
1.666 kr
+ 165 kr fragt
Total: 1.831 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Duco