DeWALT DCD996P2

4.8 (625 anmeldelser)

DeWALT DCD996P2 er en kraftfuld 18V slagboremaskine, ideel til både professionelle og gør-det-selv opgaver. Med en børsteløs motor, 3 gear og to 5,0Ah batterier, sikrer den langvarig ydeevne og fleksibilitet i arbejdet. Denne maskine tilbyder præcision og styrke til dine mest krævende projekter.

DeWALT DCD996P2 koster lige nu 2.178 kr. En stigning på 1,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.154 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.154 kr (10. april 2026) og 2.211 kr (10. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.178 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
DeWALT DCD996P2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet 820W
2.178 kr
Total: 2.178 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Dewalt 18V XR XRP Hammer Drill Driver 2 x 5Ah
2.225 kr
+ fri fragt
Total: 2.225 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
DeWALT DCD996P2-QW Slagboremaskine 2 batterier inkluderet 820W med ledning 18V
2.476 kr
Total: 2.476 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
DeWALT DCD996P2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet 820W
2.549 kr
+ fri fragt
Total: 2.549 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Dewalt 18V XR DCD996P2-QW slagboremaskine, 2 stk. 18V x 5.0 Ah
2.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Dewalt Slagboremaskine 18V XR DCD996P2-QW Inkl. 2 stk. 5,0Ah batterier, lader & TSTAK kuffert
4.209 kr
+ 79 kr fragt
Total: 4.288 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
Homeshop DK favicon
Homeshop DK
DeWALT Slagboremaskine 18V 3 Gear Brushless 2x5ah DCD996P2-QW
4.999 kr
+ fri fragt
Total: 4.999 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Håndholdte elektriske boremaskiner
borepatrontype: Borepatron uden nøgle
drivkraft: Ledningsfri
farve: Black
funktioner: Børsteløs motor, Litium-ion-batteri, Med indbygget lys