DeWALT DCD796P2-QW

4.7 (776 anmeldelser)

DeWALT DCD796P2-QW er en kompakt og effektiv 18V XR slagboremaskine med kulløs motor, der sikrer længere driftstid og mere kraft. Med sit letvægtsdesign og gummibelagte greb er den ideel til arbejde i trange rum, mens de nøglefrie borepatroner gør det nemt at skifte værktøj undervejs i arbejdet. Perfekt til både bor- og skrueopgaver, uanset om du er professionel eller gør-det-selv-entusiast.

DeWALT DCD796P2-QW koster lige nu 1.945 kr. En stigning på 3,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.875 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.875 kr (16. april 2026) og 1.945 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.945 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
DeWALT XR DCD796P2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
1.945 kr
Total: 1.945 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Dewalt 18V XR Brushless Hammer Drill Driver 2 x 5Ah
2.060 kr
+ fri fragt
Total: 2.060 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
DeWALT XR DCD796P2-QW Hammerbor/skruemaskine 2 batterier inkluderet 18V
2.126 kr
Total: 2.126 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Dewalt Dcd796p2-qw 2 X 18v 5,0 Ah
2.270 kr
+ 40 kr fragt
Total: 2.310 kr
På lager
Leveringstid: 3-20 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Dewalt 18V XR DCD796P2-QW slagboremaskine, 2 stk. 18V x 5.0 Ah
2.415 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.454 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Dewalt 18V XR DCD796P2-QW slagboremaskine, 2 stk. 18V x 5.0 Ah
2.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
DeWALT XR DCD796P2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
2.619 kr
+ fri fragt
Total: 2.619 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Dewalt 18V XR DCD796P2-QW slagboremaskine, 2 stk. 18V x 5.0 Ah
2.999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.038 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Homeshop DK favicon
Homeshop DK
DeWALT 18V Kulløs G2 Slagboremaskine Driver 5.0Ah DCD796P2-QW
3.099 kr
+ fri fragt
Total: 3.099 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 3.7%

Specifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Håndholdte elektriske boremaskiner
borepatronstørrelse: 13 mm
borepatrontype: Borepatron uden nøgle
farve: Black
funktioner: Boresæt, Børsteløs motor, Litium-ion-batteri