Dewalt DCD796D2-QW

4.7 (642 anmeldelser)

DeWALT DCD796D2-QW er en kraftfuld 18V slagboremaskine designet til både professionelle håndværkere og entusiastiske gør-det-selv-brugere. Maskinen tilbyder en imponerende moment på 70 Nm og leveres med to batterier, hvilket sikrer langvarig ydeevne og fleksibilitet. Udstyret med en nøgleløs 13 mm borepatron og to-hastighedsindstillinger, er denne maskine ideel til en bred vifte af bore- og skruetilpasningsopgaver.

Dewalt DCD796D2-QW koster lige nu 1.433 kr. En stigning på 3,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.388 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.388 kr (12. april 2026) og 1.433 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.433 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
DeWALT DCD796D2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
1.433 kr
Total: 1.433 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Dewalt DCD796D2-QW 18 V XR Li-Ion kulløs kompakt slagboremaskine
1.474 kr
+ fri fragt
Total: 1.474 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
DeWalt DCD796D2-QW Bore-/skruemaskine med hammer 2 batterier medfølger 18V
1.788 kr
Total: 1.788 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
DeWALT DCD796D2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
1.799 kr
+ fri fragt
Total: 1.799 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Dewalt Dcd796d2-qw 2x18 V 2,0 Ah
1.830 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.870 kr
På lager
Leveringstid: 3-20 dage
Køb nu
Homeshop DK favicon
Homeshop DK
Dewalt Dcd796d2 Slagboremaskine Kulløs
2.199 kr
+ 49 kr fragt
Total: 2.248 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 3.2%

Specifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Håndholdte elektriske boremaskiner
borepatronstørrelse: 13 mm
drivkraft: Ledningsfri
farve: Black
funktioner: Boresæt, Børsteløs motor, Litium-ion-batteri