DEVIflex 10T

DEVIflex 10T er et varmekabel på 160 meter med en effekt på 1575W. Det er velegnet til installation i trægulve og tynde gulve, hvor det kan bruges til både direkte virkende gulvvarme og komfortvarme. Kablet kan også anvendes til frostsikring af metalrør og lignende installationer. Det er beregnet til indstøbning i beton og leverer 10 W pr. meter.

DEVIflex 10T koster lige nu 5.699 kr. En stigning på 18,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 4.799 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.799 kr (09. maj 2026) og 5.699 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 5.699 kr hos LavprisEl.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisEl favicon
LavprisEl
DEVIflex Varmekabel 10T, 1575W, 160 meter
5.699 kr
+ 39 kr fragt
Total: 5.738 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
DEVIflex varmekabel 10T, 1575W, 160 meter
5.999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 6.038 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
DEVIflex gulvvarmekabel T10 160M
5.999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 6.038 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 160 meter, 1575 watt til trægulv og frostsikring
6.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 6.138 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss Varmekabel DEVIflexTM 10T 1575W 230V 160M
6.525 kr
+ fri fragt
Total: 6.525 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Gulvvarmekabel Deviflex 10T 160M 1575W 230V
6.576 kr
+ 49 kr fragt
Total: 6.625 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Devi