Desitek Dehnguard M 275

Desitek Dehnguard M 275 er en effektiv transientbeskyttelse, der sikrer dine elinstallationer mod overspændinger. Med type 2 beskyttelse og 3+NPE design er den ideel til TT- og TN-S-systemer, hvor den beskytter mod skader fra lynnedslag. En pålidelig løsning til beskyttelse af lavspændingsinstallationer.

Desitek Dehnguard M 275 koster lige nu 879 kr. En stigning på 8,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 808 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 808 kr (18. juni 2026) og 879 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 879 kr hos LavprisEl.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisEl favicon
LavprisEl
Desitek DehnGuard M 275 transientbeskyttelse type 2 3+NPE på 5kA
879 kr
+ 39 kr fragt
Total: 918 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Desitek Dehnguard M 275 transientbeskyttelse, type 2 med 3+NPE til 5kA
929 kr
+ 39 kr fragt
Total: 968 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Desitek Dehnguard M 275 transientbeskyttelse type 2, 3+NPE, 5kA
949 kr
+ 39 kr fragt
Total: 988 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Desitek Dehnguard M TT 275, transientbeskyttelse
1.097 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.136 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Transientbeskyttelse Stærkstrøm DehnGuard M TT 275
1.277 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.326 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Desitek Dehnguard M 275 transientbeskyttelse, type 2, 3+NPE, 5kA
1.355 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.394 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Desitek DG M TT 275 DEHNguard transientbeskyttelse, 20/40 kA
1.415 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.494 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 8.8%

Specifikationer

Mærke: Desitek
Kategori: SPD-enheder