Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerør

Danfoss SSM gulvvarmemanifold sikrer effektiv styring af gulvvarme med 11 udgange til varmekredse. Fremstillet af rustfrit stål med indbygget udlufter og påfyldnings- samt aftapningsfunktion for både fremløbs- og returløbsrør.

Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerør koster lige nu 3.599 kr. En stigning på 9,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.297 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.297 kr (30. maj 2026) og 3.618 kr (12. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.599 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse
3.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss gulvvarmemanifold 11+11 SSM
3.638 kr
+ fri fragt
Total: 3.638 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Ssm Manifoldsæt 11+11 M/Endestykke
3.881 kr
+ 64 kr fragt
Total: 3.945 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss SSM manifoldsæt 1 11+11
4.364 kr
+ 79 kr fragt
Total: 4.443 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse
4.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss SSM 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse
5.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 5.338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 9.2%

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Rørventiler