Danfoss RTX Ventilsæt

Danfoss RTX ventilsæt er ideelt til montering på håndklæderadiatorer af stigetypen. Sættet indeholder en reguleringsventil, afspærringsventil og et termostatisk element, der sikrer effektiv varmeudnyttelse. Med en venstremonteret returtermostat passer dette sæt perfekt til dit badeværelses behov.

Danfoss RTX Ventilsæt koster lige nu 1.494 kr. En stigning på 11,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.345 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.345 kr (30. maj 2026) og 1.494 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.494 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss rtx ventilsæt venstre hvid ral 9016
1.494 kr
+ fri fragt
Total: 1.494 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss RTX sæt, til venstre monteret termostat, Hvid
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss komplet ventilsæt til regulering i hvid venstremontering
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Ventilst type RTX, venstre
1.556 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.595 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss RTX ventilsæt m/Returtermostat i venstre side, Hvid
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss RTX ventilsæt, til venstre monteret termostat, hvid
1.931 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.010 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 11.1%

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Termostater