Danfoss RTX ventilsæt

Danfoss RTX ventilsæt er et komplet sæt til regulering med returtermostat, specielt velegnet til montering på håndklæderadiatorer af stigetypen. Sættet monteres i højre side og indeholder reguleringsventil, afspærringsventil og termostatisk element. Passer til både radiator og rørsystem med 1/2" tilslutning. Udført i hvid RAL 9016.

Danfoss RTX ventilsæt koster lige nu 1.494 kr. En stigning på 8,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.372 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.372 kr (30. maj 2026) og 1.494 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.494 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss rtx ventilsæt højre hvid ral 9016
1.494 kr
+ fri fragt
Total: 1.494 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss komplet ventilsæt til regulering i hvid højremontering
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss RTX ventilsæt, til højre monteret termostat, hvid
1.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Hvid Rtx Ventilsæt Højre Montage
1.716 kr
+ 64 kr fragt
Total: 1.780 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss RTX ventilsæt m/Returtermostat i højre side, Hvid
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss RTX ventilsæt, til højre monteret termostat, hvid
1.931 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.010 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Hjem og have