Danfoss RT5 Pressostat

Danfoss RT5 pressostat er designet til industriel og maritim anvendelse. Denne pressostat kan regulere trykniveauer mellem 4 og 17 bar med en 3/8" tilslutning, hvilket sikrer præcis drift under krævende forhold.

Danfoss RT5 Pressostat koster lige nu 1.370 kr. En stigning på 2,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.334 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.334 kr (15. april 2026) og 1.377 kr (30. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.370 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss Pressostat 017-5255 RT5
1.370 kr
+ fri fragt
Total: 1.370 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Pressostat Rt5 4 17 Bar G3/8"A
1.472 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.511 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss RT5 pressostat, 4-17 bar, Auto. 3/8
1.698 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.777 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Pressostat RT5, 4,0-17,0 bar, 3/8" Danfoss
1.865 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.904 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Specielle elektriske kontakter