Danfoss RAVK termostatelement

Danfoss RAVK termostatelementet er ideelt til præcis temperaturregulering af mindre varmtvandsbeholdere og varmevekslere i radiatoranlæg. Med en reguleringsinterval fra 25 til 65°C sikrer det optimal ydeevne og energieffektivitet. Dette selvvirkende element kan let kombineres med tovejsventiler for pålidelig styring.

Danfoss RAVK termostatelement koster lige nu 1.384 kr. En stigning på 6,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.304 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.304 kr (09. april 2026) og 1.385 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.384 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss ravk termostatisk element 25-65
1.384 kr
+ fri fragt
Total: 1.384 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Danfoss RAVK termostat/fler element, 25-65
1.384 kr
+ 99 kr fragt
Total: 1.483 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss RAVK termostatisk følerelement, 25-65°
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Ravk 25-65Gr Termost. Element
1.414 kr
+ 64 kr fragt
Total: 1.478 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss RAVK termostatisk følerelement, 25-65°
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss RAVK termostatisk følerelement, 25-65°
1.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss RAVK termostatelement 25-65°C 013u8063
1.769 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.848 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 2.9%

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Termostater