Danfoss RA-UR 1/2" Ventil

Danfoss RA-UR 1/2" ventil er designet til vandbårne tostrengsanlæg. Den sikrer en jævn og optimal vandfordeling i varmeanlægget takket være sin forindstilling. Perfekt til udskiftning i eksisterende radiatoranlæg, hvor den monteres i returløbet.

Danfoss RA-UR 1/2" Ventil koster lige nu 281 kr. En stigning på 4,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 269 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 269 kr (16. april 2026) og 289 kr (18. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 281 kr hos Proshop.dk.

Ofte stillede spørgsmål

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss RA-UR15 ventilhus ligeløbende 1/2"
281 kr
+ 39 kr fragt
Total: 320 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
289 kr
+ 39 kr fragt
Total: 328 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
309 kr
+ 39 kr fragt
Total: 348 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Danfoss RA-UR returventil 1/2 ligeløbende, 013G3228
317 kr
+ 78 kr fragt
Total: 395 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Ventilhus 1/2" ra-ur ll
326 kr
+ 39 kr fragt
Total: 365 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Ra-Ur 1/2 Ligeløb Ventil
359 kr
+ 64 kr fragt
Total: 423 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss RA-UR returventil 1/2 ligeløbende, 013G3228
401 kr
+ 79 kr fragt
Total: 480 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
409 kr
+ 39 kr fragt
Total: 448 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Hjem og have