Danfoss RA-G 15

Danfoss RA-G 15 er en alsidig radiatorventil designet til både et- og tostrengsanlæg med naturlig eller pumpecirkulation. Med en dimension på 1/2" og trykklasse 16 bar er denne ventil ideel til at sikre optimal varmefordeling i dit hjem. Den ligeløbende konstruktion gør den nem at installere og vedligeholde, hvilket sikrer pålidelig drift.

Danfoss RA-G 15 koster lige nu 268 kr. En stigning på 8,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 247 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 247 kr (16. april 2026) og 269 kr (23. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 268 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss RA-G 15 ventilhus ligeløbende 1/2"
268 kr
+ 39 kr fragt
Total: 307 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss RA-G radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
269 kr
+ 39 kr fragt
Total: 308 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Danfoss RA-G radiatorventil15, 1/2 ligeløbende, 013G1675
279 kr
+ 78 kr fragt
Total: 357 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Danfoss RA-G 15 ligelbende ventil til 1-strengsanlg,
279 kr
+ 39 kr fragt
Total: 318 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss RA-G radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Ra-G 15 Ligeløb
320 kr
+ 64 kr fragt
Total: 384 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss RA-G radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
349 kr
+ 39 kr fragt
Total: 388 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss RA-G radiatorventil15, 1/2 ligeløbende, 013G1675
374 kr
+ 79 kr fragt
Total: 453 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 4.3%

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Hjem og have