Danfoss FHF Isoleringskappe

Danfoss FHF isoleringskappe er designet til at passe på gulvvarmemanifolder med op til 12 afgange. Den giver effektiv isolering og kan nemt tilpasses til færre kredse. Sættet indeholder to kapper, der understøtter både frem- og returløb, hvilket gør installationen enkel og hurtig.

Danfoss FHF Isoleringskappe koster lige nu 285 kr. En stigning på 5,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 271 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 271 kr (31. maj 2026) og 299 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 285 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss isoleringskappe til fhf gulvvarmemanifold
285 kr
+ 39 kr fragt
Total: 324 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss isoleringskappe til gulvvarme fordelerrør, 12 afgange, 2 stk
299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Danfoss FHF/FH-ME isoleringskapper til gulvvarme manifolde
311 kr
+ 78 kr fragt
Total: 389 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Isoleringskappe til gulvvarmemanifold, 12+12 og luftlader Danfoss
326 kr
+ 39 kr fragt
Total: 365 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss isoleringskappe til gulvvarme fordelerrør, 12 afgange, 2 stk
329 kr
+ 39 kr fragt
Total: 368 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss isoleringskappe til gulvvarme fordelerrør, 12 afgange, 2 stk
339 kr
+ 39 kr fragt
Total: 378 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss FHF/FH-ME isoleringskapper til gulvvarme manifolde
345 kr
+ 79 kr fragt
Total: 424 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Danfoss Fhf Isoleringskappe 12+12
362 kr
+ 64 kr fragt
Total: 426 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 2.1%

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Hjem og have