Danfoss AVTB 15 Ventil

Danfoss AVTB 15 er en termostatisk ventil designet til præcis temperaturregulering i varme brugsvandskredse og varmekredse. Med en størrelse på 3/4" og en justerbar område fra 20 til 60 grader sikrer den optimal ydeevne i varmtvandsbeholdere og gulvvarmesystemer. Velegnet til både industrielle og private installationer.

Danfoss AVTB 15 Ventil koster lige nu 3.199 kr. En stigning på 4,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.049 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.049 kr (30. maj 2026) og 3.199 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.199 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss AVTB ventil 3/4", 20-60°, udvendig gevind
3.199 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.238 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss avtb 15 termostatisk ventil 3/4 20-60
3.216 kr
+ fri fragt
Total: 3.216 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss AVTB ventil 3/4", 20-60°, udvendig gevind
3.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Danfoss Avtb Dn 15
3.760 kr
+ 64 kr fragt
Total: 3.824 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss AVTB ventil 3/4", 20-60°, udvendig gevind
3.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss AVTB ventil DN15 20-60°C kvs 1,9 m-nip. 003N5114
3.940 kr
+ 79 kr fragt
Total: 4.019 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.9%

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Rørventiler