Danfoss AVPL 15 differenstrykregulator

Danfoss AVPL 15 differenstrykregulator er en pålidelig og selvvirkende løsning til fjernvarmeanlæg. Den sikrer et konstant differenstryk og bidrager til optimal drift i radiatorsystemer. Med sin 3/4" tilslutning og Kvs-værdi på 1,0 er den ideel til regulering af trykforskelle.

Danfoss AVPL 15 differenstrykregulator koster lige nu 1.709 kr. En stigning på 1,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.677 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.677 kr (26. juni 2026) og 1.765 kr (25. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.709 kr hos Billigelogvvs.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Avpl 15 3/4" Differenstrykregulator 1,0
1.709 kr
+ 64 kr fragt
Total: 1.773 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Danfoss avpl 15 differenstrykregulator kvs 1,0 3/4
1.715 kr
+ fri fragt
Total: 1.715 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
AVPL 15 differens regulator, DN 15, 3/4" tilslutning, 0,05-0,25 bar
1.723 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.762 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Danfoss AVPL 15 differenstrykregulator, 3/4"
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Danfoss AVPL 15 differenstrykregulator, 3/4"
1.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Danfoss AVPL 15 differenstrykregulator, 3/4"
2.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Danfoss AVPL trykdifferensventil DN15 3/4. Kvs 1,0. 003l5030
2.369 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.448 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.9%

Specifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Rørventiler