D-Link DGS-1016S 16-ports Gigabit Switch, unmanaged, rackmount

4.5 (92 anmeldelser)

D-Link DGS-1016S er en 16-ports Gigabit unmanaged switch, ideel til hjem eller små og mellemstore virksomheder, der ønsker at udvide deres netværk hurtigt og nemt. Den har blæserløst design for lydløs drift, kan placeres på skrivebordet eller vægmonteres, og kræver ingen konfiguration. Integreret energibesparende teknologi reducerer strømforbruget automatisk. Switchens metalhus og stik & spil-installation gør den robust og brugervenlig.

D-Link DGS-1016S 16-ports Gigabit Switch, unmanaged, rackmount koster lige nu 492 kr. En stigning på 16,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 424 kr. Vores prishistorik bygger på 75 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 424 kr (14. maj 2026) og 498 kr (18. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 492 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
D-Link DGS-1016S 16-Port Gigabit Unmanaged Switch
492 kr
+ 39 kr fragt
Total: 531 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
D-Link DGS 1016S Switch 16-porte Gigabit
627 kr
Total: 627 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
D-Link 16-Port 10/100/1000Mbps
849 kr
+ fri fragt
Total: 849 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Estore DK favicon
Estore DK
DGS-1016S 16-Port Gigabit Switch
1.009 kr
Total: 1.009 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
D-Link DGS-1016S 16-ports Gigabit Switch, unmanaged, rackmount
1.107 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.146 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Netværk