D-Link DAP-X3060

D-Link DAP-X3060 er et AX3000 Wi-Fi 6 dual band access point med Nuclias Connect, designet til virksomheder og miljøer med mange brugere. Med understøttelse af op til 3,0 Gbps, 2x2 MIMO, båndstyring og retfærdig sendetid får du stabil og effektiv trådløs forbindelse. Enheden kan forsynes via PoE og tilbyder fleksible monteringsmuligheder, hvilket gør den velegnet til installationer, hvor adgang til strøm er begrænset. Sikkerheden styrkes med WPA3 og centraliseret administration via Nuclias Connect-platformen.

D-Link DAP-X3060 koster lige nu 1.168 kr. En stigning på 6,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.094 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.094 kr (07. juli 2026) og 1.231 kr (04. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.168 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
D-Link DAP-X3060 AX3000 Wi-Fi 6 Ceiling Mount Access Point
1.168 kr
+ fri fragt
Total: 1.168 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
D-Link Nuclias Connect DAP-X3060 Trådløs forbindelse Hvid
1.259 kr
+ fri fragt
Total: 1.259 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
D-Link DAP-X3060 Nuclias Connect AX3000 Wi-Fi 6 Dual Band PoE Accesspunkt
1.422 kr
Total: 1.422 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Estore DK favicon
Estore DK
DAP-X3060 Nuclias Connect AX3000 Wi-Fi 6 Dual Band PoE Access Point
1.929 kr
Total: 1.929 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Trådløse adgangspunkter