CORSAIR RMe Series RM1000e

4.7 (366 anmeldelser)

CORSAIR RMe Series RM1000e er en kraftfuld 1000W strømforsyning designet til at levere høj effektivitet med 80 PLUS Gold certificering. Med sit fuldt modulære design og Zero RPM mode teknologi, sørger den for stille og problemfri drift. Ideel til krævende computeropbygninger, tilbyder den både alsidig tilslutning og stabil strømlevering.

CORSAIR RMe Series RM1000e koster lige nu 1.122 kr. En stigning på 32,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 849 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 849 kr (16. april 2026) og 1.122 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.122 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
CORSAIR RMe Series RM1000e 1000Watt 80 PLUS Gold
1.122 kr
Total: 1.122 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Corsair RMe Series RM1000e PSU
1.140 kr
Total: 1.140 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Corsair RMe Series RM1000e Strømforsyning 1000 Watt 120 mm
1.199 kr
+ fri fragt
Total: 1.199 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Corsair Rm1000e 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.449 kr
Total: 1.449 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Corsair Rm1000e 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.499 kr
Total: 1.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Corsair Rme Series Rm1000E Power
1.639 kr
+ fri fragt
Total: 1.639 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 12.3%

Specifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Computer strømforsyninger