Corsair RMe Series RM1000e

4.6 (501 anmeldelser)
Corsair RMe Series RM1000e
Bedste pris
Stabil pris
1.140kr
1.589 krSPAR 28%
hos Komplett DK
På lagerFri fragtLaveste

Corsair RMe Series RM1000e er en strømforsyning med 1000 watt effekt, 80 PLUS Gold effektivitet og fuldt modulære kabler. Den understøtter ATX12V 3.1 og PCIe 5.1, hvilket gør den velegnet til gaming-pc’er, creator- og arbejdsstationer med moderne hardware. Enheden har aktiv PFC, en 120 mm blæser med zero RPM mode og leverer stabil strøm til krævende systemer.

Corsair RMe Series RM1000e koster lige nu 1.140 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.140 kr (09. maj 2026) og 1.140 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.140 kr hos Komplett DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
Corsair RMe Series RM1000e PSU
1.140 kr
Total: 1.140 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Corsair RMe Series RM1000e Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold
1.217 kr
Total: 1.217 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Corsair RMe Series RM1000e Strømforsyning 1000 Watt 120 mm
1.258 kr
+ fri fragt
Total: 1.258 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Corsair Rm1000e White 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.436 kr
Total: 1.436 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Corsair RMe Series RM1000e Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold
1.589 kr
+ fri fragt
Total: 1.589 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Computer strømforsyninger