Corsair CX750

4.4 (751 anmeldelser)

Corsair CX750 strømforsyning leverer en pålidelig effekt på 750W, ideel til kraftfulde systemer. Den er 80 PLUS Bronze-certificeret for op til 88% effektivitet, hvilket reducerer varmetab og energiforbrug. En støjsvag 120 mm blæser sikrer kølig og stille drift, mens det ikke-modulære design gør installationen nem. Perfekt til gaming og højtydende computere.

Corsair CX750 koster lige nu 499 kr. En stigning på 22,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 409 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 409 kr (27. maj 2026) og 539 kr (07. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 499 kr hos Komplett DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
Corsair CX Series CX750 750 Watt PSU
499 kr
Total: 499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Corsair CX750 Strømforsyning 750 Watt 120 mm
539 kr
+ fri fragt
Total: 539 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Av-Cables DK favicon
Av-Cables DK
Corsair CX750 750 W Bronze Strømforsyning
599 kr
Total: 599 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Corsair CX750 ATX-nätaggregat, 750 W
762 kr
Total: 762 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Corsair Cx Series Cx750 750w Atx 80+ Bronze Strømforsyning
825 kr
Total: 825 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Corsair Cx Series Cx750 750w Atx 80+ Bronze Strømforsyning
936 kr
Total: 936 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Corsair Cx Series Cx750 Power Supply
1.299 kr
+ fri fragt
Total: 1.299 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 9.9%

Specifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Computer strømforsyninger