Canon EOS 2000D

Canon EOS 2000D er et brugervenligt spejlreflekskamera, ideelt for både begyndere og øvede fotografer. Udstyret med en 24,1 MP sensor og 18-55mm IS II objektiv, leverer det skarpe billeder og biograflignende Full HD-videoer. Med indbygget Wi-Fi kan du nemt dele dine øjeblikke direkte fra kameraet.

Canon EOS 2000D koster lige nu 3.177 kr. En stigning på 7,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.964 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.964 kr (17. april 2026) og 3.234 kr (02. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.177 kr hos CompuMail DK.

Ofte stillede spørgsmål

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Canon EOS 2000D 24.1Megapixel Digitalkamera
3.177 kr
Total: 3.177 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Canon EOS 2000D BK 18-55 IS II EU26 24,7Megapixel Sort Digitalkamera
3.449 kr
+ fri fragt
Total: 3.449 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Canon EOS 2000D systemkamera + 18-55 mm IS II
3.508 kr
Total: 3.508 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Canon EOS 2000D 18-55mm IS II
4.299 kr
+ fri fragt
Total: 4.299 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Canon Eos 2000d + 18-55 F/3.5-5.6 Is Ii
4.838 kr
Total: 4.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Canon Eos 2000d + 18-55 F/3.5-5.6 Is Ii
5.070 kr
Total: 5.070 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Digitalkameraer