Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen

4.6 (1 anmeldelse)

Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen er hovedtelefoner med aktiv støjreduktion og banebrydende rumlig lyd, der giver en fordybende lytteoplevelse. De tilbyder både Bluetooth og kablet tilslutning via 3,5 mm jackstik. Med Immersion Mode og Bose Immersive Audio placeres lyden foran dig for en mere naturtro oplevelse. Hovedtelefonerne har et højt design og luksuriøse materialer for optimal komfort under længere tids brug.

Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen koster lige nu 2.757 kr. En stigning på 0,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.749 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.749 kr (09. maj 2026) og 2.792 kr (16. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.757 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen Headphones Trådløse Sort
2.757 kr
Total: 2.757 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Bose QuietComfort Ultra Black
3.049 kr
+ fri fragt
Total: 3.049 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dealicious Danmark favicon
Dealicious Danmark
Bose Quietcomfort Ultra Gen 2 Trådløse Høretelefoner Sort)
3.499 kr
+ fri fragt
Total: 3.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-5 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Bose Quietcomfort Ultra Headphones Stereo Usb-c Sort
3.749 kr
Total: 3.749 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Bose QuietComfort Ultra 2.Gen black
3.839 kr
+ fri fragt
Total: 3.839 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Bose QuietComfort Ultra hovedtelefoner
3.852 kr
Total: 3.852 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Bose
Kategori: Hovedtelefoner og headset